יובל 25 שנים    

חגיגת היובל - האירוע המרכזי    

ב 19.6.10 קיימנו אירוע מיוחד לציון מלאת 25 שנה לפעילות הקבוצה. האירוע כלל מרתון שבת בן 7 שעות של ריקודים, לצלילי מוסיקה חיה בנגינת להקת צ'ובריצה ומופעים אחרים. ההרקדה התקיימה במרכז הספורט של בית הלוחם בחיפה, באולם רחב ידיים, ממוזג אויר ובעל רצפת פרקט. האולם קושט בדגלונים, בלונים וצילומי פולקלור של רקדנים ורוקדים מאיזור הבלקן שנתרמו ליום מיוחד זה ע"י הצלמת ליאורה איגר דרייפוס ותודתנו נתונה לה על כך. באירוע השתתפו למעלה מ 200 רוקדים מכל רחבי הארץ, שבאו לשמוח בשמחת העמותה הותיקה שלנו.

תודות רבות לעדנה רימון מ רדיו יאסו אשר תיעדה את האירוע בתמונות וסרטונים!
תמונות סרטונים
תודות לחברים נוספים שאף הם תיעדו את האירוע.
תמונות

תרומה מיוחדת היתה הופעתה של להקת המחול של בית הלוחם "רוקדים על גלגלים" אשר רקדו לצלילי שירתם של חברי חבורת הזמר של בית הלוחם וזכו לתשואות ממושכות. ההתרגשות היתה רבה והאירוע היה מרשים ומוצלח. השילוב המיוחד של ריקודי הבלקן ולהקת המחול הרטיט את לב מאות הרוקדים והצופים, בני משפחה וחברים.
תמונות סרטון

בלקניצה וחבריה מעריכים ומוקירים את בית הלוחם ומנהלו מר שי דוברין על הכנסת האורחים הנדיבה, ואת אנשי צוות בית הלוחם שטרחו לפני ובמהלך האירוע.

צ'ובריצה היא להקת מנגנים וזמרים נמרצת מצפון קליפורניה אשר מנגנת ושרה שירים ומוסיקה עממית מארצות הבלקן השונות וכן מוסיקה צוענית ומוסיקת כליזמר. סיוע כספי להבאתם ולשהייתם נתרם על ידי עמיתי עמותת בלקניצה וכן על ידי עמותת דונאב והעמותה הישראלית לפולקלור ולמחולות עמים נוע-עם.
חברי צ'ובריצה שהו בארץ 11 ימים. הם התארחו בחיפה בבתי חברי בלקניצה כשבוע, ועוד כארבעה ימים בירושלים. גם שם התארחו בבתי חברי העמותה הירושלמית דונאב. במהלך שהותם בארץ, טיילנו איתם ברחבי הארץ, והצגנו להם תמונה קצת שונה של ארצנו מזו הנראית בד"כ בטלויזיה. החוויות שצברו, הטיולים, ההסברים והחום בו התקבלו, הפכו אותם לשגרירי רצון טוב של ישראל בארצם.
תמונות מהטיולים והאירוח

אירועים נוספים    

בנוסף למרתון הריקודים, הלהקה הופיעה ב 21.6.10 במופע נגינה וזמר באולם המועצה המקומית מגידו בעין השופט, בפני אולם מלא צופים נלהבים. לאחר המופע התקיימה הרקדה לצלילי הלהקה.
פרטים על המופע והלהקה
ביום שלישי 22.6.10 נערכה הרקדה רבת משתתפים בטכניון לצלילי מוזיקה חיה, וביום חמישי 24.6.10 נערכה הרקדת דונאב בירושלים, שאף אליה הגיעו בה משתתפים רבים.