מופע מיוחד - להקת צ'ובריצה בעין השופט 21.6.10    

פרטים על ההופעה   

בפני אולם של כ 700 צופים, הופיעה להקת צ'ובריצה בהופעה מלוטשת ומקצועית במופע של נגינה וזמר. המוזיקה התוססת והמרגשת סחפה את הצופים והלהקה זכתה לתשואות ממושכות.
תמונות

להקת צ'ובריצה   

להקת צ'ובריצה החלה את פעילותה בשנת 1993. צ'ובריצה הוא שם של תבלין משולחן האוכל הבולגרי המכיל בדרך כלל תערובת של צמחי תבלין ריחניים, מתובלים ונעימים עם מלח ופפריקה. השם צ'ובריצה משקף את הטעם והמרקם המוסיקליים העשירים והמגוונים של רפרטואר הלהקה עם הייחוד של דגש בלקני, צועני ומזרח אירופאי.

צ'ובריצה מציגה נעימות ושירים בעלי מסורות עממיות כפריות ועירוניות בשפות המקור מהבלקן ומזרח אירופה, מאלבניה, ארמניה, בוסניה, בולגריה, סרביה, קרואטיה, מקדוניה, יוון, הונגריה, רומניה, טורקיה, אוקראינה ורוסיה, מוסיקת מיעוטים אתניים צוענית (רומה) וכליזמר יהודית, וכן מארצות נוספות כגון מוסיקה קלטית מאנגליה, סקוטלנד ואירלנד, מוסיקה נורדית משבדיה ונורבגיה, כמו גם מוסיקת עולם מאסטוניה, יפן, מכסיקו, פולניה, ארה"ב ואפילו מישראל. המסר המנחה ברפרטואר של הלהקה הוא הלהט והתשוקה של גילוי האהבה, העצב הטמון באהבה אבודה, ותחושת האושר שמוסיקה וריקוד ממלאים בלב.

חברי הלהקה השתלמו ברחבי הבלקן מספר פעמים, בטורקיה, מקדוניה, רומניה ובולגריה, ורכשו כלי נגינה אותנטיים שם. כל אחד מהם מנגן בכשבעה או שמונה כלי נגינה מודרניים ומסורתיים. בהופעותיהם הנערכות בלבוש מקורי הם מנגנים, בנוסף לאקורדיון, קלרנית, חצוצרה, סקסופון, חליל, כינור, קונטרבס וגיטרה, גם פרולה (חליל בלקני), גאידה (חמת חלילים בולגרית עשוית עור עזים), קאבאל (חליל רועים בולגרי), טמבוריצה (משפחת כלי פריטה מקרואטיה, סרביה ובוסניה ובהם פרים, בראץ', בוגרייה, צ'לו וברדה), טמבורה (כלי קשת ארוך צואר מבולגריה ומקדוניה), דומבק וטופאן (כלי הקשה בלקנים שונים).

הלהקה הממוקמת בקליפורניה שבארה"ב מופיעה בקונצרטים ומשתתפת באירועים רבים של פולקלור אתני. המוסיקה של צ'ובריצה היא מקורית, ואמיתית. הרפרטואר המגוון והרחב של הלהקה אטרקטיבי מאד לפסטיבלים, כנסים של תרבות עממית ולכנסים של ריקודי עמים, והם הוזמנו מספר פעמים להיות "להקת הבית" של Stockton Folk Dance Camp, ופסטיבלים עממיים כגון Kolo Festival בסן פרנציסקו, פסטיבל ה Camellia בסקרמנטו ו Veselo Festival באורגון. ב 1999 צ'ובריצה נגנה בקונצרט מיוחד שאורגן לתמיכה בקוסובו בשעתה הקשה.

צ'ובריצה ביקרה בארץ לראשונה לרגל מלאת 25 שנה לעמותת ריקודי הבלקן בחיפה והיתה "להקת הבית" האורחת באירוע יובל ה 25 שנערך עם מוסיקה חיה ביום שבת, 19.6.2010, ב"בית הלוחם" בחיפה. הלהקה ניאותה להופיע יומיים לאחר מכן ביום ב', 21.6.2010, בקונצרט מיוחד באולם המופעים בעין השופט במגוון של נעימות ושירים מארצות הבלקן, מוסיקה צוענית ומוסיקת כליזמר.